TAŃCE, HULANKI, SWAWOLE

DSCN3726

Tradycją naszego Domu jest urządzanie w okresie letnim Pikniku Integracyjnego. W tym roku pogoda spłatała nam strasznego figla. Deszczowy poranek (20.07.) zmusił nas do przeniesienia imprezy plenerowej do świetlicy. Jednak uśmiechy szybko powróciły na twarze naszych mieszkańców. Nikogo nie trzeba było namawiać do tańca, ani do kosztowania pyszności, od których aż uginały się stoły. I chyba nikt nie żałował, że zamiast na grillu kiełbasa i warzywa zostały upieczone w piekarniku 😉 No i te cudowne słodkości, od których aż oczy bolały (a co dopiero brzuchy).

Podstawą każdej dobrej imprezy są ludzie i atmosfera, jaką tworzą. Mieszkańcy zarażali pogodą ducha. I to właśnie oni najdłużej okupowali parkiet, nie jedną opiekunkę doprowadzając do zawrotów głowy (ach te piruety 😉 ) Nie mogliśmy ich za to nie nagrodzić. Wyłoniliśmy Króla i Królową Parkietu. Zostali nimi Arleta Padjasek i Ernest Gamla. Rozstrzygnęliśmy również konkurs na Najsympatyczniejszego Mieszkańca Domu. Nagrodzone osoby to:

  • Tadeusz Borowik – pawilon B;
  • Władysława Kudrelek – pawilon A (odcinek 0)
  • Edward Kubas – pawilon A, I piętro (odcinek I);
  • Joanna Mazurek – pawilon A, I piętro (odcinek II);
  • Eliza Gamla – pawilon B, II piętro.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które choćby w najmniejszym stopniu pomogły przy organizacji imprezy: pracownikom administracji, kuchni, rzemieślnikom, praktykantkom, całemu zespołowi terapeutyczno-opiekuńczemu, a także mieszkańcom, bo również oni czynnie włączyli się w przygotowania. W szczególności dziękujemy sponsorom: Piekarni „Małgoś” z Siennicy Różanej, Zakładowi Mięsnemu Krzczonów, Zakładowi Mięsnemu Sokołów oraz hurtowniom Mars, Sorel, Grej i Janmar. Specjalne podziękowania kierujemy na ręce młodych DJ-ów – Wojciecha Rossy oraz Kacpra Jasyka.

Zabawę przygotowała i poprowadziła Magdalena Koper – animatorka kultury.